SEÑORITAS – meksykańskie klimaty

SEÑORITAS

Meksykańska restauracja w Łodzi

Moja pierwsza wizyta w restauracji Señoritas zwieńczona była owocną sesją zdjęciową, której efekty można zobaczyć tutaj. Moja  druga wizyta w Señoritas miała zupełnie inny aspekt, postanowiłam poznać to miejsce próbując oferowanych w tym miejscu specjałów i przy okazji opowiedzieć Wam  „fotograficznie” o tym niezwykłym miejscu.

 

Nie jest łatwo przenieść Meksyk do Łodzi. Pozornie odległe światy, już od września 2014 roku wpisują się w kulinarną mapę Łodzi. Restauracja Señoritas to przystanek dla tych, którzy nie tylko chcą spróbować czegoś nowego, to propozycja dla wszystkich, którzy chcą się przenieść na inny kontynent i korzystać z tej wyprawy smaków intensywnie.

 

Gdy weszłam po raz pierwszy do restauracji, „uderzył”  mnie  wizerunek  Fridy Kahlo. Nie ma chyba mocniejszego akcentu aniżeli ta wspaniała artystka, tak mocno związana z kulturą Meksyku. I o kulturze tego kraju  dowiemy się w restauracji wiele, bo sztuka kulinarna to jej istotna cześć – od klasycznej   tequili  po  słynne dla tego regionu potrawy. 

 

Kuchnia tutaj jest kolorowa i niebanalna. Żywo przeniesiona przez właścicieli na nasze łódzkie podwórko. Osoby odpowiedzialne za to wyjątkowe miejsce to Ola i Jeff – polsko-amerykańskie małżeństwo. Różnorodne i ciekawe, jak sam pomysł, którym jest restauracja Senoritas !

Kulinarną podróż tutaj warto rozpocząć zaostrzając smak „domowymi”  infuzowanymi Tequilami, którymi Senoritas z pewnością może się poszczycić.

Od lewej: 

1. ananas, wanilia  2. pomarańcza, guawa  3. zielone jabłko, miód, hibiskus  4. mango, trawa cytrynowa  5. „Holly trinity”

 

 

 

lub Margaritami… na bazie infuzowanej Tequili, „Triple Sec”, z krastą z soli, prażonych migdałów lub słonego karmelu.

 

„Domowe” Triple Sec:

Sposób serwowania  trunków , obecność kluczowej lalki Święta Zmarłych, La Catrina, to przejawy prawdziwej meksykańskiej tradycji.

 

Od tortilli po guacamole. Pełnia kolorów i smaków  zupełnie odzwierciedlająca życie Meksykanina.

Pełne zaangażowanie i dbałość o gościa. Możliwość  kolektywnego odpoczynku i prawdziwego relaksu w niezapomnianej meksykańskiej atmosferze  –  oto cechy Senoritas. Popatrzcie sami!

Taco Salad:

 

Grilled Adobo Pork Tenderloin:

 

Ultimate Taco Tour for 2:

 

 

Sernik kokosowy z białą czekoladą / White Chocolate and Coconut Cheese Cake:

 

Señoritas to restauracja pełna uroku, warta odwiedzenia, miejsce w którym możemy „posmakować” meksykańskiej  kultury.

Señorita Margarita!  Salud !

 

 

Komentarze: 1

  1. This is a really good read for me, thank you!

Zostaw komentarz !

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *